‎هم افزایی سازمان های کوثر و اتکا برای تنظیم بازار و خدمت به جامعه ایثارگری - شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

  آخرین اخبار

  25 مرداد 1402
  اخبار
  222 بازدید

  تفاهمنامه همکاری میان سازمان های اقتصادی کوثر و اتکا با حضور دکتر ناصر فخاری و دکتر مرتضی اعلمی مدیران عامل این دوسازمان و همچنین مهندس ابراهیم غلامی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر امضاء شد. در این نشست مقرر شد ظرفیتفروشگاه های اتکا برای توزیع محصولات میان جامعه معزز ایثارگران مهیا و تا هفته دولت فروشگاه مرکزی اتکا برای ارائه خدمت بهجامعه هدف بنیاد شهید آماده شود.

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر، دکتر فخاری با اشاره به فعالیت این سازمان در بخش هایکشاورزی، معدن، صنعت، سد سازی، راه و ساختمان، انرژی و صنایع غذایی گفت: امنیت غذایی یکی از اهداف اصلی و مشترکسازمان اقتصادی کوثر و سازمان اتکا است و امروز شاهد یک هم افزایی مهم میان این دو نهاد انقلابی و اقتصادی هستیم.

  مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر افزود: این تفاهمنامه بر همکاری و هم افزایی در ۳ بخش مهم تأکید دارد.اول، تامین مواد اولیه و نهادهها. دوم در بخش تولید مواد غذایی و سوم در توزیع کالا که مطمئناً هم افزایی این دو سازمان در غنی تر شدن سفره و معیشت مردم اثرقابل توجهی خواهد داشت.

  دکتر فخاری ادامه داد: بخشی از نهاده ها را با بکارگیری مزارع و مراتعی که در اختیار دو سازمان است می توان تولید کرد. بخش هایخصوصی هم توانمندی های مناسبی دارند که هر دو سازمان بایستی با مشارکت با بخش های خصوصی، بهترین و بیشترین بهرهبرداری را داشته باشند.

  وی تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر با دستورکار قراردادن رشد تولید و تنظیم بازار با هرگونه سوداگری چه از سوی خارج از کشورکه بوی دشمنی می دهد و چه از طرف سودجویان داخلی که مطامع شخصی را به قیمت ضرر عمومی دنبال می کنند، مقابله خواهد کرد. زمانی از تحریم های بین المللی هراس داشتیم که البته تحریم ها خیری بود که خداوند برای ما مقّدر کرده بود و امروزه با کمک شرکتهای دانش بنیان، در بسیاری از موارد به خصوص در صنعت طیور به واسطه دو سویه ای که پرورش می دهیم، خودکفا شده ایم. لذا اینهم افزایی در دو سازمان گام بلندی برای خودکفایی و نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی است.

  مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه هدف گذاری سازمان اقتصادی کوثر برای تامین ۲۰ درصد از گوشت مرغ کشور است،گفت: امروز اعلام می کنیم که کشور در تأمین جوجه های اجداد و لاین مرغ خودکفا شده و نیازی به واردات ندارد.

  دکتر فخاری ادامه داد: سازمان های اتکا و اقتصادی کوثر تقریباً به ۲۰ درصد از مردم شامل خانواده نیروهای مسلح و خانواده معظمشهدا و ایثارگران خدمت می رسانند. بنابراین ما اگر بتوانیم با توجه به ظرفیت تولیدی خویش، سفره و معیشت این بخش را توسعه بدهیممطمئناً بخش بزرگی از فشار اقتصادی در بازار شکسته خواهد شد. چرا که سفره و معاش مردم دستخوش سوداگری ها شده و مردم رادر مضیقه قرار داده است.

  در ابتدای این نشست دکتر مرتضی اعلمی مدیرعامل سازمان اتکا ضمن خوشامد به دکتر فخاری و هیأت همراه از سازمان اقتصادیکوثر، گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در شعار سال برای نهادها و سازمان های انقلابی، یک فرمان محسوب می شود، لذا تاکیدایشان این است که شیرینی و حلاوت تلاش و کوشش سازمان های دولتی و خصوصی و تولیدکنندگان در سال «رشد تولید و مهار تورم» بر سر سفره و معیشت مردم نمودار شود.

  مدیرعامل سازمان اتکا افزود: سازمان اقتصادی کوثر یکی از موفق ترین بخش های تولیدی کشور بخصوص در تأمین امنیت غذایی استو هم افزایی و همگرایی بین این دو سازمان تولیدی گام موثری در تحقق شعار سال است.

  دکتر اعلمی همکاری دو سازمان در بخش های دام و طیور، نهاده ها و مواد اولیه و همکاری های فروشگاهی را مهمترین محورهای اینتفاهمنامه دانست و گفت: هر دو سازمان توانمندی های بسیاری برای پرورش و تولید گوشت و فرآورده های دامی دارند لذا مشارکت اینبخش در تولید می تواند به افزایش تولید دو مجموعه منجر شود.

  وی ادامه داد: یکی از چالش های مهم بخش پرورش دام و طیور، تامین منابع و نهاده های اولیه است که غالباً وارداتی می باشد لذا بااستفاده از ظرفیت های مراتع کشاورزی دو سازمان می توان از میزان نیاز به واردات نهاده ها کاست.

  مدیرعامل سازمان اتکا تصریح کرد: در بخش طیور، سازمان اقتصادی کوثر و سازمان اتکاء توانمندی های بسیار خوبی دارند که تلفیقاین دو ظرفیت می تواند تا حد قابل توجهی نیاز بازار داخلی به تخم مرغ و گوشت مرغ را پاسخ دهد.

  دکتر اعلمی از آمادگی فروشگاه های اتکا چه در داخل و چه خارج کشور برای پذیرش و فروش محصولات تولیدی سازمان اقتصادی کوثرخبر داد و گفت: مهمترین شاخصه هم افزایی این دو سازمان می تواند در بخش تحقیقات و امور فناورانه باشد که ثمره آن اقتصاد دانشبنیان در سطح کلان کشور خواهد بود.

  در پایان این مراسم، مدیران عامل سازمان های اقتصادی کوثر و اتکا تفاهمنامه همکاری فی مابین را امضاء کردند.

  مقالات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • راه های ارتباطی با ما
   آماده پاسخگویی به شما هستیم
  • ارسال ایمیل

   ارسال ایمیل برای ما

   پیام خود را ارسال بفرمایید