قاضی زاده هاشمی: گام در راه تولید استراتژیک/ دهقانی فیروزآبادی: سازمان اقتصادی کوثر پیشگام جبهه اقتصادی کشور - شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

  آخرین اخبار

  2 اسفند 1401
  اخبار
  218 بازدید

  نمایشگاه نوآور و هوشمند سازمان اقتصادی کوثر و شرکتهای تابعه با حضور برخی از مدیران ارشد، نخبگان و فعالان اقتصادی کشور در محل نمایشگاه بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه، دکتر ناصر فخاری از افزایش صادرات الکتروموتور به کشورهای همسایه و توانایی تولید ۷۵ درصد مرغ اجداد‌ در سازمان اقتصادی کوثر خبر داد.

  مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر گفت: از سال ۹۸ با تولید مرغ اجداد در داخل، تحریم‌ها در این حوزه را خنثی کرده‌ایم و امروزه ۷۵ درصد مرغ اجداد در این سازمان تولید می‌شود.

  وی افزود: آمریکا و دیگر کشورها به خیال خود فکر می‌کردند با تحریم مرغ اجداد، امکان تولید آن در داخل کشور ما وجود نخواهد داشت، اما اکنون با افتخار همه مرغ اجداد در داخل تولید می‌شود و ۳ سال است هیچ مرغ وارداتی نداشته‌ایم.
  لذا با تولید انبوه مرغ اجداد، وابستگی ما به کشورهای دیگر به صفر رسیده است.
  فخاری گفت: یک‌درصد تولید مرغ کشور در سازمان اقتصادی کوثر انجام می‌شود که براساس برنامه قرار است طی سه سال آینده این رقم به ۲۰ درصد برسد.
  مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر همچنین به پیشرفت این سازمان در تولید الکتروموتورها هم اشاره کرد و گفت: بخش صنعتی این سازمان بخشی نیازهای ترکیه و عراق را تأمین می‌کند شرکت جمکو صادرکننده نمونه هم انتخاب شده است.
  به گفته فخاری، امسال شرکت‌های تابعه این سازمان ۳۰۰ درصد رشد داشته‌اند که فقط ۵۰ درصد آن مربوط به افزایش تورم است و بقیه به دلیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.
  مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر همچنین گفت: در این نمایشگاه ۱۲۴ مسئله ۳۷ شرکت تابعه این سازمان احصاء شده و از شرکت‌های دانش‌بنیان و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور درخواست داریم که در رفع این مسائل به ما کمک کنند که نتیجه آن افزایش امنیت غذایی کشور و ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.

  در ادامه این مراسم معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: بنیاد شهید پیشگام جبهه اقتصادی کشور است.
  دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی افزود: علم و فناوری کلید پیشرفت کشور است. این پیشرفت علمی و تولیدات دانش بنیان از حمایت های مستقیم مقام معظم رهبری برخوردار بوده و هست.
  وی تصریح کرد: روزگاری بنیاد شهید در جبهه های دفاع مقدس پیشقدم بود و امروزه این بنیاد در حرکتی آرمانی، پیشقدم عرصه های تولید، اقتصاد و امور دانش بنیان است.
  دهقانی با اشاره به ایام و اعیاد مبارک شعبانیه گفت: امید است بزودی شاهد تفاهم نامه های همکاری میان بنیاد شهید و بخش علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان نهاد ریاست جمهوری باشیم.

  همچنین در این مراسم معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: امروزه شاهد توسعه تولیدات استراتژیک اقتصادی کشور در سازمان اقتصادی کوثر هستیم.

  دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی گفت: خوشبختانه سازمان های وابسته به بنیاد شهید و به ویژه شرکتهای تابعه سازمان اقتصادی کوثر پاسخگوی بخش عظیمی از نیازهای استراتژیک کشور در بخشهای اقتصادی، کشاورزی، صنعت و علمی هستند.
  وی افزود: با توجه به محدودیت های تحریم اقتصادی، کار و فعالیت در بخش تولیدی کشور با چالش هایی روبروست و کار هر بخشی نیست، اما شرکتهای تابعه سازمان اقتصادی کوثر به درستی توانسته اند یاری رسان دولت و حاکمیت در امور تولیدی و اقتصادی باشند.
  قاضی زاده هاشمی با اشاره به نیاز نظام اسلامی به رشد و توسعه تولیدات کشور گفت: بنیاد شهید آمادگی کامل دارد تا با تمام بخشهای تولیدی و اقتصادی دولت بخصوص در بخشهای دانش بنیان همکاری و تعامل داشته باشد.
  وی در پایان اظهار امیدواری کرد که بزودی شاهد انعقاد قراردادها و تفاهم نامه هایی میان بخشهای مختلف تولیدی با سازمان اقتصادی کوثر باشد.

  مقالات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • راه های ارتباطی با ما
   آماده پاسخگویی به شما هستیم
  • ارسال ایمیل

   ارسال ایمیل برای ما

   پیام خود را ارسال بفرمایید