همکاری و همراهی سازمان اقتصادی کوثر با وزارت جهاد کشاورزی - شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر

  آخرین اخبار

  7 شهریور 1402
  اخبار
  177 بازدید

  سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد سازمان اقتصادی کوثر در حوزه های مولدسازی، خودکفایی و امنیت غذایی، گفت: درست است که مدیریت سازمان اقتصادی کوثر با بنیاد شهید و امور ایثارگران است؛ اما سازمانی کاملا استراتژیک و راهبردی بوده که در خدمت مردم ایران است. خدماتی که سازمان اقتصادی کوثر ارائه می دهد، نقاط کوری را پر می کند که باید وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت و نیرو به آنها بپردازند؛ ضمن اینکه این خدمات با یک دهه قبل از خود قابل مقایسه نیست.

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر، دکتر قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه سازمان اقتصادی کوثر عزم جدی در اجرای ماموریت های خود دارد، مطرح کرد: گفتنی است طی این مدت به اموال و دارایی های سازمان اقتصادی کوثر افزوده نشده اما بر اساس صورت های مالی و حسابرسی انجام شده از سوی موسسه مفید راهبر میزان بهره وری و درآمد این سازمان رشد یافته است. رشدی که معادل بیش از یک دهه گذشته است.

   

  وی با اشاره به اینکه سازمان اقتصادی کوثر در حوزه علم و فناوری، ارتقا دانش، کمک به ایجاد استقلال اقتصادی و حوزه های صنعتی نقش آفرینی می کند، اذعان داشت: این سازمان نسبت به بهره ورسازی منابع خود اقدامات مثبتی را انجام داده است که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد رشد و ارتقا مضاعف این سازمان باشیم.
  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران با اشاره به جدیدترین دستاوردهای بنیاد شهید برای خانواده ایثارگران در هفته دولت گفت: در هر بخشی از دولت که وظایفی برای وزارتخانه ها تعریف شده است به تناسب آن بنیاد شهید نیز وظایفی بر عهده دارد. شاید اشتغال ایثارگران وظیفه ذاتی بنیاد نباشد؛ اما هماهنگی، پیگیری و درج اطلاعات این موضوع از وظایف بنیاد است. می توان گزارشی در خصوص مجموع خدمات ارائه شده به جامعه ایثارگری از سوی بنیاد شهید در حوزه هایی همچون زمین، اشتغال، وام و … منتشر کرد.
  وی ادامه داد: تمام حوزه ها و موسسات وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران که بخش کوچکی از دستاوردهای آنان در نمایشگاه عرضه شد، به نسبت دوره های گذشته رشد قابل قبولی داشته است به نحوی که دو سال کارنامه عملکردی بنیاد قابل مقایسه با 8 سال گذشته می باشد که این قیاس، نشان دهنده رشد سریع در بخش های مختلف است.
  قاضی زاده هاشیمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص ثبت و ضبط خاطرات ایثارگران، به ویژه والدین شهدا اذعان داشت: همکاران ما در بنیاد طی 20 ماه گذشته معادل 40 سال قبل در سامانه «ثبت افتخار»؛ خاطرات شهدا را ثبت و ضبط کرده اند.

  مقالات مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • راه های ارتباطی با ما
   آماده پاسخگویی به شما هستیم
  • ارسال ایمیل

   ارسال ایمیل برای ما

   پیام خود را ارسال بفرمایید